CROline Report: PH quad – Samobor 30.06.2007.

author:

Array

Samobor, 30.06.2007.
Održana je i treća utrka sezone u Samoboru.

Iako je bilo ujutro mjestimičnih pljuskova, dopodneva se vrijeme stabiliziralo i mogli smo prisustvovati jednom lijepom eventu.

8 utrka + Superfinale pod reflektorima.

Naravno tu je bila i ekipa s CROline portala.

Nakon održanih kvalifikacija utrka je počela oko 17.30 sati.

U najmanjoj klasi i najveća gužva ali i vidljiva premoć Martine Brdarić koja je uvjerljivo odvezla prvu vožnju s čak 15 sekundi prednosti, dok je u drugoj Josip Kozarić uspio držati tempo i završiti na drugom mjestu s 3,5 sekunda zaostatka.
Zanimljivost ove dvije utrke da su svi takmičari osvojili iste pozicije u prvoj i drugoj vožnji.
Sven Nožinic

U klasi Q2 nastupilo je 10 natjecatelja i priredilo lijepu utrku.

Nakon dva loša starta Michael Stern je uspio osvojiti dva 2. mjesta dok je utrkom dominirao  Bojan Jerman osvojivši dva 1. mjesta.
Bernard Žagar je uz dosta nervoze odvozio obje utrke, u prvoj je uspio osvojiti 3. mjesto sa prednošću od svega 0.235 sekunde ispred Nikoline Kozarić, dok je u drugoj popustio i završio na 4. mjestu.

Klasa Q3 i 5 natjecatelja.
Uz par pehova neki su razbili i bradu  ali ih to nije spriječilo da odvezu utrku do kraja, ali se ipak odrazilo na konačni plasman.
Kristian Bratanić nije dozvolio nikakva iznenađenja i odvozio vrhunski obje trke, u prvoj sa +48.812 i u drugoj sa +38.703 sekundi prednosti. Čestitamo.

Konačni poredak u klasi Q3:
Kristian Bratanić
Nenad Šogorić
Ivan Šeb
Mario Kovačić
Josip Penić

Svaka klasa ima svog asa, a u Q4 to je Vedran Gorišek.
Njegov karakteristični doskok u ciljnu ravninu.

Jedini koji je uspijevao pratiti tempo bio je Matjaž Sluga koji je bio u istom krugu s vodećim, dok se ostatak ekipe uglavnom borio za 3 mjesto, a neki su tražili ručkice po stazi.