• :
  • :
SSL Secure Site
Pravila ponašanja

Pravila ponašanja

Članova
  • Ukupno Članova: 2685
  • Posljednji: pero93
Statistika
  • Ukupno Postova: 95616
  • Ukupno Tema: 8800
  • Online danas: 14
  • Najviše online: 311
  • (13. Lipanj 2017. 12:33:56 poslijepodne)
Korisnika online
Korisnici: 1
Gostiju: 13
Ukupno: 14
Dobrodošli, Gost. Molimo prijavite se ili se registrirajte. Jeste li propustili svoj aktivacijski email?
21. Rujan 2017. 21:30:48 poslijepodne

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Pratite nas na društvenim mrežama:

B kategorija

Legalna vožnja cetverocikala i s B kategorijom...

CROline Video

Video iz Zrinščine.
French Connection vol 1. 2. 3.
Osvajanje Ivančice - video
Zeko i potočić - 16.03.2008. video
Poplava 22.03.08 - video
Surfing - 13.04.2008.
Oriovac - video
Vinčeko
CROline maratonski video
Goldspeed EMX Quad, Mladina - Video
22 video
Mala Mlaka 5 video
Dan žena
Zagorje
Laganini (Izzy)
Mala Mlaka 8
Savski Marof '09 video
Zaboravljeni slučaj - Mićo i ekipa
Maturalac 2009
PHQ Oriovac '09 video
PHQ Samobor '09 video
Pokojec ringišpil '09 video
Jesen je tu.
Mala Mlaka 2009 x2
Promina '09 video
03.01.2010. video
Nevenova Mlaka '10 video
Destination Unknown
Predpremijera DQD '10 - video vol1 + vol2
CROline test - CAN-AM Commander 1000XT - video
Janko i jesen u Lipiku uz 11 g(l)adnih
Od kleti do kleti - 13.11.2010. video
Mala Mlaka 009 : Dozvola za plovidbu... video
Vertigo u snijegu - video
Video uradak - Šumarija X 4,5
Kalnik, 08.01.2011.
Popovec - Trakoščan - Ravna gora
Apachi u Zagorju
U Samobor na kremšnite
Filmić Livadica - Rody
Slap pa šljap
Groficini potoci
Selnica
Proljeće u Prigorju..
Lipik Boysi u metropoli...
Herc desetka 17.04.2011.
Samo gassss...
Cheech Beach
Sjeverni Velebit - video
Vino, Radler i Prašina
Chevap Show video
Snježna patrola, 17.12.2011
The Best of 2011...
Susret na Ivanščici - video
Ho ho ho u Novoj Gradišci
Tri kralja - 06.01.2012. video
XC Bedex 25.3.2012 - video
Proljeće u prigorju 2 - video
ARGO ATV test - video
Stara planina 2012. video
CROline CanAM Show 5
Kestenijada 2012. video
Hrvatsko Zagorje - Radoboj
Ivanščica 2012 - novogodišnja vožnja
Held Saga - 14.04.2012.
CROline: Dečki Žutnice
CAN-AM ADVENTURE Srbija
Blidinje 2013. video
Pozdrav proljeću... video

Zanimljivosti

Suzuki povlači model Quadsport LT-Z 90
Najviše quadova na jednom mjestu
Polaris Outlaw 525
DynoJet: Powercommander III
Dynojet QuickShifter
Streamline kočioni diskovi
Yamaha - Janbo prezentacija
Janbo - Yamaha prezentacija odgođena.
Genero Motors i PBZ
BRP: CanAm DS450EFI
S Bavariom po Jadranu
Dječja Off Road karavana - Istra 2007
Can Am X Series
Polaris: predstavljeni modeli 2008.
Popusti u Genero Motors.
NuVinci: by FallBrook Technologies
Linhai: Novi modeli, poboljšane izvedbe....
Heppiquad ekipa u Zrinščini
Yamaha YFM250R
Argo 8x8
Kawasaki Prairie 360
2008 Polaris Scrambler 500
Hyanide: Motocikl Gusjeničar
2008: Polaris Ranger RZR ATV
2008: CanAm Outlander 400 H.O. EFI
Sve u jednom: 2008: Artic CAT 700 EFI 4x4
Hladne noge? Više ne...
Benzinski grijač ruku... ZIPPO Hand Warmer...
Rekulse automatska kvačila...
Goodyear Mud Runner gume...
Hladno vam je... uzmite si grijanu kabinu za ATV....
Kolpin ATV Fuel Pack
Ricochet Skid Plates
Najveće gume za ATV 32"
TigerTail ... samonamatajuće uže za ATV
Kymco UXV 500
Artic Cat ThunderCat 1000 H2
Yamaha: Najava 2009. modela...
Intermot Köln - novi Kymco MXU 500 IRS
Suzuki KingQuad 500AXi
Yamaha YFZ450R - model 2009.
Intermot Köln
Polaris Sportsman 850 XP
Honda FourTrax Rancher 4x4
ATV kabine
K&N - svi tipovi filtera za četverocikle
Warn ATV vitlo: XT40
ITP SS212 Alu naplatci
Ogio: specijalni koferi za četverocikle
ATV radni priključci
Kawasaki kfx450r Monster Energy edition
Arctic Cat Mudpro 700
Dakar 2009: Quadovi
ArticCat Prowler XT650
CanAm SeaDoo JetSki RXT iS255
Kawasaki Brute Force 750i 4x4 2009.
BALKAN OFF-ROAD MARATHON 2009
Uskoro izlazi Yamaha Rhino za 4 osobe?
CAN AM RENEGADE XC
Yamaha Grizzly 700 2010.
Linhai Dragon Fly 400
Gusjenice? Ne, hvala.
Arctic Cat 550 H1 LE
EICMA - 67. sajam motocikala u Milanu
Polaris Ranger RZR 4 ROBBY GORDON EDITION
Wazuma V8F
Samo za odlikaše.
KYMCO MAXXER 375 4x4
Harmonijada u Glavničici 04.07.2010.
Suzuki Ozark 250
Cectek - cestovni quadovi
Husqvarna 4x4
BRP PLAYGROUND TOUR 2010 - 09.10.2010.
5. Akrapovič Crosscountry -
Auto Motor Show 2010 u Areni Zagreb
Dinamitna kapica
2011 Arctic Cat TBX 700 Ltd
The Precision Stabilizer - amortizer volana
APEX 250F
Spyderima od Ljubljane do Beograda. 20.05.2011.
V-Twin 950 ccm u Yamahi???
Duhovi u Loboru, 22.05.2011.
Dinli 800 Evolution 4x4
BiH Tomislavgrad ATV/QUAD susret 18. i 19. 06. 2011.
Yamaha Grizzly 700 2012.
Whatsapp messenger
Marko Jager nastupa u GNCC-u
2012 Yamaha Grizzly 300 Automatic 2WD
2012 KAWASAKI BRUTE FORCE® 300
BiH - Susret na Blidinju 19 - 20. 05. 2012.
Predstavljeni CAN-AM modeli za 2013. godinu
Prvi međunarodni Off Road rally na Kupresu
Arctic Cat 2013 Mudpro 1000 Limited
ATV & SNOWMOBILE WINTER CELEBRATION - Osankarica 2012
Kawasaki predstavio novog 2014. Brute Force 750 4x4i
Polaris RZR 1000 špijunske fotografije
Predstavljen Polaris Scrambler XP® 1000 EPS

Autor Tema: ROTAX: Kralj adrenalina  (Posjeta: 10769 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pohorec

• 570cc
    • http://goeasttour.com/
Odg: ROTAX: Kralj adrenalina
« Odgovori #30 u: 10. Prosinac 2015. 15:22:35 poslijepodne »
Pogledaj si ovu temu:
Pohorec je 04.2010. kupio svoj quad direktno iz Kine, nitko sretniji od njega.
http://www.croline.com/index.php/topic,4432.15.html

I sa iskustvom od kupnje i slaganja Pajde danas je došao do stava da više vrijedi kupiti CanAm pa makar i entry level.
Najprije hvala kolegi @Jokeru što se potrudio i pronašao temu, koju sam stavio, kad sam funkcionirao  čitajuči prospekte, gledajuči Youtube filmove i neke forume, naravno uvijek ono što je meni u tom periodu najviše "sijelo". I ono što iz tog perioda najviše žalim je to, da nisam slušao izkusnije kolege, koji su me uvijeravali baš u ono, u što ja danas želim uvijeriti druge....ne radi toga jer želim hvaliti neki specifičan brend, več radi toga, da netko ne ponovi moju grešku...jer ta je jeftina samo u početku a na kraju skupljija je od najskupljijeg brenda. Srečom ostala mi je glava čitava, jer "kvalitetan i jeftini quad" koji sam nabavio iz Kine u nekom trenutku pokazao se skoro sudbonosnom odlukom...pisao sam neki dan o svom iskustvu sa prevrtanjem u nekoj drugi temi. A krivnja tog prevrtanja bila je definitivno u "razvoju" nekog dijela tog quada, koji nije funkcionirao kako bi trebao.
Kolega @Joker postavio je i lijestvicu brendova koja je i po mom mišljenju ista...ali poštujuči sve ostale i kao gost na tom forumu, nisam ih htio nabrojati...zato sam izpostavljajo samo Can-Am, jer ga držim u vlastništvu godinama pa si tako uzimam to "pravo", da o njemu nešto i napišem.
I moje je mišljenje, da svatko kupuje vozilo prema svojim mogučnostima i sposbnostima, vremenu koje misli preživjeti na quad-u...itd, itd. Sve je to ok i razumljivo, ali na taj račun uspoređivati CF i Can-am (nije važno u kojoj kubaturi ili snagi ili verziji) sa svim kilometrima, godinama i iskustvima koje imam, kategorično tvrdim da je absolutno smiješno i neodgovorno.
I na kraju još moj zaključak što se tiče Can-Am-a.
Iza mene je oko 40.000km na quadu....po svim terenima, godišnjim periodima, sa vitlama, po kiši i suncu, po mnogim zemljama...što god vam pade na pamet...vozio sam Can-Am 650 (još ga držim, ali ga sada vozi moj sin) i kupio sam Can-Am 800 (1000 nisam htio iz nekog specifičnog razloga)...i nakon svih tih godina, da moram danas odlučit što kupiti, a uz to zadovoljiti SVE moje želje po načinu vožnje i avanturama, off road-u i putovanjima...moj bi odabir bio bi Can-Am 570.
Jer kako moj dobar prijatelj kaže...."tko zna, taj more i s kozom orat".

Offline Hammerless

• 650cc
  • www.motocikl.eu
    • Forum za ljubitelje labilne ravnoteže!
« Odgovori #31 u: 10. Prosinac 2015. 16:02:41 poslijepodne »
Da li ti stvarno vjeruješ u to što si napisao?

Vjerujem, DA. I da sada kupujem za novac koji treba dati za Can-Am 570, radije bih ga potrošio na CFMoto X8 Terralander.

Da li ima još neka nesuglasica, obzirom sam dosta opširno pisao da bi i da ne velim kakvi likovi mogli shvatiti..., a tebe ipak cijenim i znam da si pametan čovjek, pa očekujem da shvatiš odmah...?

Da si usporedio Polarisa i CFmoto X8 nebi puno fulao, po cijeni su sada tu negdje, a po kvaliteti identični.

To je jedan veliki plus za CFMoto i veliki minus za Polaris. Iz toga isčitavam da su iskustva Pohoreca malo "zastarjela", jer je nedvojbeno - i sa time se slaže sva stručna javnost u svijetu! - da je CFMoto neusporedivo bolji danas negoli prije pet godina (kada je bio čisti copy-paste proizvođač, dok danas razvija vlastite modele u svim ATV-SSV-UTV klasama!). Stoga mislim da su njegova - vjerujem utemeljena - iskustva otprije 5 godina danas debelo "passe", tj, da mnoge njegove primjedbe i strahovi danas nisu više baš utemeljeni...

dok kad kupiš Polarisa očekuješ da bude u rangu CanAma, ili bar nekog Japanca. No ubrzo slijedi otrežnjenje.
Da sam u ljeto 2013. znao što sada znam nikad ne bih imao posla s Polarisom koji je u stvari i dalje P(o)kvaris.

Ta iskustva sam čitao odavno prije na mnogim stranim forumima gdje ljudi iznose svoja iskustva, no lijepo je kada netko to i kod nas otvoreno kaže, i da se pritom nitko ne vrijeđa.

Po mom iskustvu CanAm je top, nakon njega svi Japanci, pa Polaris i CFmoto, i dalje na dnu razni kinezi.

Apsolutno se slažem, i moja ljestvica tako izgleda.

Vidi se da je tebi ultimativna logika uvjetovana mogućnostima, a zatim iskustvom.

I ne samo moja, vjerujem da je to logika velike većine ovdje. No mnogi se sa istom ne žele izlagati pljuvačini dominantne posterske ekipe, pa mi nerijetko šalju svoje slaganje i mišljenja na PP, umjesto da ga objave ovdje. Meni nije teško i nemam srama javno reći štogod mislim o bilo čemu, tako da sam ja na prvoj fronti sukoba podgrijavanja rasprava i tema, ready to fight sa svakime...  :evil:

Pohorec je 04.2010. kupio svoj quad direktno iz Kine, nitko sretniji od njega.

Ponavljam, bilo je to 2010., i siguran sam da bi danas imao itekako drugačija iskustva.

Naravno, još je bolje što se dokopao dovoljno novca da uzme nešto što nije predmet "kompromisa".

Da se vratim na početak priče, BEST-buy ovisi ponajprije o financijskim mogućnostima, no komponenta iskustva je najbitnija pri odluci.

Apsolutno se slažem, iako bih dodao i faktor zdravog razuma, realnih potreba, snage želje i još nekih "manje bitnih sitnica"...  8)

CanAM je najjači pa makar imao samo 570 ccm.   :tamic: :gadvulgaris:

Uopće ne znam da li bi trebalo raspravljati dalje o kupnji dva potpuno različita vozila u različitim klasama kojima je zajednička jedino cijena... sve ovisi o osobnim preferencijama, ja sam rekao što bih ja, i znam da ima još podosta ljudi koji bi napravili isto... vjerujem i da ima još dosta ljudi koji bi kupili Can-Ama, koji je po performansama, veličini, opremi i svemu ostalom ispod tog X8, no to je Can-Am i to je nekima dosta... utemeljeno ili ne, ostat će uvijek otvoreno pitanje. Na stranim forumima nije teško pronaći i vrlo kritičke riječi na račun "savršenog" Can-Ama.

To je kao stara rasprava da li bi da upuješ auto za 15.000 eura kupio novu Kiu za te novce, ili stari Mercedes... neki bi rekli da je Mercedes - Mercedes, drugi da je novi auto - novi auto, i iako nije baš doslovno usporedivo, principijeno je to isto - svatko ima svoju skalu prioriteta i sa time se ne možemo svađati...

Ja cijenim tuđi izbor, no kako nismo isti međusobno, nemamo iste potrebe, želje, snove i mogućnosti, ja bih se radije odlučio za veličinu i opremu naspram beskompromisne robusnosti...
« Zadnja izmjena: 10. Prosinac 2015. 16:05:56 poslijepodne od Hammerless »

Offline pohorec

• 570cc
« Odgovori #32 u: 10. Prosinac 2015. 16:19:21 poslijepodne »
Da li ti stvarno vjeruješ u to što si napisao?

Vjerujem, DA. I da sada kupujem za novac koji treba dati za Can-Am 570, radije bih ga potrošio na CFMoto X8 Terralander.

Da li ima još neka nesuglasica, obzirom sam dosta opširno pisao da bi i da ne velim kakvi likovi mogli shvatiti..., a tebe ipak cijenim i znam da si pametan čovjek, pa očekujem da shvatiš odmah...?
Shvatio sam to i prije, ali želim to na pismeno, da bude svima jasno!
Hvala na odgovoru.

Offline joker

• Admin
    • joker's home
« Odgovori #33 u: 10. Prosinac 2015. 17:22:24 poslijepodne »

Vidi se da je tebi ultimativna logika uvjetovana mogućnostima, a zatim iskustvom.

I ne samo moja, vjerujem da je to logika velike većine ovdje. No mnogi se sa istom ne žele izlagati pljuvačini dominantne posterske ekipe, pa mi nerijetko šalju svoje slaganje i mišljenja na PP, umjesto da ga objave ovdje. Meni nije teško i nemam srama javno reći štogod mislim o bilo čemu, tako da sam ja na prvoj fronti sukoba podgrijavanja rasprava i tema, ready to fight sa svakime...  :evil:

Mislim da ovo što ti i "mnogi s kojima se dopisuješ" na PP shvaćate kao "pljuvačina dominantne posterske ekipe" je u stvari sasvim kriva percepcija s vaše strane.

Naravno da ćeš to sada teško shvatiti ali ta "dominantna posterska ekipa" je prošla sve to s čime se ti boriš. Što kupiti s ograničenim budžetom, jedino što si čovjek može priuštiti je neki kinez.
Pa sam sebe tješiš, za par kilometara po blatu i do dućana mi ne treba ništa bolje, pa kad se navučeš kreneš malo po šumi, pa su rute sve dulje i opasnije.
S vremenom to sve dođe na naplatu i kupiš veliku crnu vreću i napuniš ju do vrha i ideš gledati cjenike. I misliš si, ipak ima nešto u tome što su mi govorili.

Opet govorim to iz vlastitog iskustva.  ;)

Ovo je lijepo Pohorec napisao i slažem se sa svakom rečenicom.
...
 I ono što iz tog perioda najviše žalim je to, da nisam slušao izkusnije kolege, koji su me uvijeravali baš u ono, u što ja danas želim uvijeriti druge....ne radi toga jer želim hvaliti neki specifičan brend, več radi toga, da netko ne ponovi moju grešku...jer ta je jeftina samo u početku a na kraju skupljija je od najskupljijeg brenda.

Jasno da čovjek kupuje ovisno o budžetu, ali ovakve izjave ja vidim isključivo kao dobronamjerni savjet od ljudi koji su sve to prošli, a ne kao nekakvu "pljuvačinu" kako ste si vi to protumačili.

:beerchug:

Can Am Outlander 1000 XTP
Can Am Outlander 650 XTP . Polaris RZR 570 . CanAM Renegade 800 XC . Yamaha Grizzly 660 . Adly 300 . Kazuma 150

Offline pohorec

• 570cc
« Odgovori #34 u: 10. Prosinac 2015. 18:50:06 poslijepodne »

S vremenom to sve dođe na naplatu i kupiš veliku crnu vreću i napuniš ju do vrha i ideš gledati cjenike. I misliš si, ipak ima nešto u tome što su mi govorili.
Nisam odavno pročitao iskreniji i istinit zapis.  :naklon:

Offline strelicar

• 1200cc
  • streličarstvo,atv
    • www.skdubrava.hr
« Odgovori #35 u: 10. Prosinac 2015. 19:28:52 poslijepodne »
Pohvale na takvim izjavama....
Yamaha GRIZZLY 700  ( 2008.g )
Linhai MUDDY 300       ( 2008.g )

-- STRELIČARSTVO pitaj me, pa čes sve znati ---

Offline geci

• 570cc
    • www.fotogeci.hr
« Odgovori #36 u: 10. Prosinac 2015. 20:07:35 poslijepodne »

Hmmm....  :( :(

Hmmmmmmm....

Sa nekim se izjavama baš i nebi složil, al nek ostane na tome

Polaris 850 Sportsman Touring i
Dinli Centhor 700 (Goes 720)

Offline Spory

• 350cc
« Odgovori #37 u: 10. Prosinac 2015. 20:10:35 poslijepodne »
Bilo bi dobro kad bi se cijela rasprava preselila u zaseban topic, da tema iz naslova ostane cista sa info a mozda se jos neko ukljuci pa kaze koju rijec.
Apollo 300 IRS
Bruin 350 4X4
Outlander 570

Offline Hammerless

• 650cc
  • www.motocikl.eu
« Odgovori #38 u: 10. Prosinac 2015. 21:08:00 poslijepodne »
Shvatio sam to i prije, ali želim to na pismeno, da bude svima jasno!Hvala na odgovoru.

A što da ti bude jasno? Da sudiš o nečemu što ne poznaješ, ali to sudiš po modelu kojeg si imao u neka druga vremena?

To je kao da ja danas sudim novi Fiat Aegeu po nekadašnjoj Peglici ili Fići. Čini mi se da se podosta toga promijenilo. I ja prihvaćam te promjene i ne robujem nekadašnjem dojmu.

Mislim da ovo što ti i "mnogi s kojima se dopisuješ" na PP shvaćate kao "pljuvačina dominantne posterske ekipe" je u stvari sasvim kriva percepcija s vaše strane.

Nije. Govorim o tome da se ljude poklopi i ismijava, znači da ih se omalovažava kroz stvari koje nemaju veze sa dobrom namjerom, jer vjerujem - da je samo do dobre namjere, nitko normalan se ne bi naljutio. I sam sam ne jednom doživio isto, jedino što mene ne hebe baš previše.

ovakve izjave ja vidim isključivo kao dobronamjerni savjet od ljudi koji su sve to prošli, a ne kao nekakvu "pljuvačinu" kako ste si vi to protumačili.

I dobro sada - kakve bi se onda moglo savjete iz te silne dobre namjere izvući za nekoga tko nema love da kupuje Can-Am? Da ne kupuje ništa? ili da kupi Can-Am, ma kako mali bio, samo zato jer je to Can-Am, a ženu, stvari i ine detalje će vući za sobom na prikolici?

BTW, i taj Can-Am je samo jedno vozilo, stroj, koji se kvari i trga, daleko je od savršenoga, pa osim skupe kupnje, skupo je i održavanje, osobito u Hrvatskoj u kojoj glede zastupništva i kvalitete istog teško da može išta suvislo reći... postprodajna usluga u Hrvatskoj je vrlo usko ograničena (sa te strane je Pohorec ovdje padobranac, i sa njime ne znam o čemu bih pričao u tom smislu jer on ne ovisi o hrvatskoj usluzi, prodaji, postprodaji i servisu), dijelovi su teško dobavljivi i skupi, servis je oslonjen na vrlo uski krug, tako da je to, po meni, skoro i najveći problem Can-Ama u Hrvatskoj.

Za razliku od toga, CFMoto je servisno, dijelovima i inim stvarima puno bolje pokriven, prilagođeniji je našem standardu, a to baš nisu nevažne stvari... dapače, siguran sam da on nije nimalo toliko lošiji da ne bi ispunjavao 99% svojih zadaća i zadovoljavao isto toliko korisnika i kupaca. Možda iz nekoga od vas zbori nekakva logika stvari ili idealizirana situacija "što bi bilo kad bi bilo", u istoj je Can-Am apsolutni izbor za sve i svakoga, no osobno razmišljam na malo realnijim, nikako idealiziranim osnovama.

I mislim da ne znam koliko popravljam taj X8, neće me koštati kao nov i neokrhnut Can-Am iste klase, nad kojim ću onda stalno strepiti da se nešto ne dogodi, baš iz već rečenih razloga... za vas koji imate love, svaka čast, ja razumijem vašu logiku, no čudno mi je da ste vi tako brzo zaboravili (ako ste je ikada i poznavali) našu logiku...

Uglavnom, ako idemo uspoređivati i suditi, onda samo i isključivo model iste klase i istog godišta, jednostavno neću gubiti vrijeme na predrasude kojima se model inferiornijeg proizvođača otprije 5 godina poistovjećuje sa današnjim modelom, dapače sa najnovijim modelom brand-name proizvođača koji još i nije izašao na tržište...

Sa nekim se izjavama baš i nebi složil, al nek ostane na tome

Nemoj, pusti mene da ratujem sam...  ;)  :beerchug:

Offline joker

• Admin
    • joker's home
« Odgovori #39 u: 10. Prosinac 2015. 22:17:45 poslijepodne »
I mislim da ne znam koliko popravljam taj X8, neće me koštati kao nov i neokrhnut Can-Am iste klase, nad kojim ću onda stalno strepiti da se nešto ne dogodi, baš iz već rečenih razloga... za vas koji imate love, svaka čast, ja razumijem vašu logiku, no čudno mi je da ste vi tako brzo zaboravili (ako ste je ikada i poznavali) našu logiku...
Naša / vaša logika , odkud ti znaš da danas vaša logika nije i naša logika, a sutra naša logika da neće biti vaša logika? I tko sve spada pod naša a tko pod vaša logika?
Vremena se mjenjaju. Iskustvo se ne može izgubiti.  ;)

No iskreno bih volio da kad kupiš X8 da tu objaviš isto kao što je i Pohorec prije 5 godina, pa da se za slijedećih 5 godina nađemo opet na nekoj temi i sa smješkom sjetimo ovih razgovora.  ;D ;D ;D
Can Am Outlander 650 XTP . Polaris RZR 570 . CanAM Renegade 800 XC . Yamaha Grizzly 660 . Adly 300 . Kazuma 150

Offline shulz

• CROline Moderator
« Odgovori #40 u: 11. Prosinac 2015. 08:37:53 prijepodne »
Nisam se mislio upustiti u diskusiju, ali ipak moram...............

Ja sam protiv one podjele na premijum marke i ostale, često napišem da je CF ZAKON, iako sad vozim Polarisa, mada imam i low price quad u garaži, još uvijek, a sa kojim sam u "komadu" odradio više kilometara nego većina na premium markama.
Ali Hamerles, CF je ipak, mogli bi smo reći, marka koja se ne može usporediti kvalitetom sa premium markama.
Točno je i jedino ispravno, da svatko kupi ono što može, ili želi, a upuštanje u ovakvu raspravu koju forsiraš nema smisla.
Zašto si kupio BMW a ne Apriliu ili Harly, vjerojatno zato što nisi imao dovoljno novca za skuplji, a kupljeni ti je više odgovarao, po cijeni izgledu ili nečem drugom, od onoga što nisi kupio.

Oprosti, ali ovom diskusijom koju forsiraš u očima drugih članova, djeluješ kao osoba koja bi trebala posjetiti doktora.   :nixweiss:
pametnom je dovoljno reć jednom, a bu*ali ne vrijedi ni govoriti!!!!!!!!!!!

Offline Hammerless

• 650cc
  • www.motocikl.eu
« Odgovori #41 u: 11. Prosinac 2015. 09:56:30 prijepodne »
Vremena se mjenjaju. Iskustvo se ne može izgubiti.  ;)

Točno. No možda je vrijeme da se i iskustvo malo "apdejta"?

Ali Hamerles, CF je ipak, mogli bi smo reći, marka koja se ne može usporediti kvalitetom sa premium markama.

Pa gdje sam ja rekao da se može usporediti?  :misli: :misli: :misli:

Mislim da sam više puta decidirano rekao da je Can-Am bolji i kvalitetniji stroj, da mu je CFMoto inferioran itd itd... zar ne čitaš, ili ne razumiješ pročitano?  :rolleyes:

Zašto si kupio BMW a ne Apriliu ili Harly, vjerojatno zato što nisi imao dovoljno novca za skuplji, a kupljeni ti je više odgovarao, po cijeni izgledu ili nečem drugom, od onoga što nisi kupio.

Pa ja sam kupio BMW zato da imam bolji motor od to dvoje poluproizvoda koje spominješ. BMW je uvijek i u svakom pogledu skuplji od nekakve Aprilie, a Harley je američki poluproizvod koji živi od nekakve "tradicije" i ljudi koji puše te spike, napravljen za ljude niže od 170 kojima je normalan motor previsok. A ja nisam taj.

Oprosti, ali ovom diskusijom koju forsiraš u očima drugih članova, djeluješ kao osoba koja bi trebala posjetiti doktora.   :nixweiss:

Daj ti, dragi moj Shulz, najprije pročitaj ono što pišem, bez preskakanja. Onda to i shvati i razumi, a tek onda odgovaraj. Jer je jasno da si moj post pročitao napreskokce i bez truda da shvatiš osnovne stvari. Ja ne forsiram ništa, meni svejedno što će bilo tko kupiti, ja sam samo rekao da bih za iste novce radije kupio X8 nego dvije klase niži Can-Am, što je MOJ STAV I MOJE MIŠLJENJE, koje se ne mora nužno poklapati sa mišljenjem, ostatka družine... a mislim da sam i to napomenuo ne jednom. No na to moje mišljenje netko drugi je pokrenuo i time forsirao raspravu da me uvjeri kako je moje mišljenje pogrešno... ukratko, da zaključim ovo "forsiranje":

Da trošim 8-9.000 eura, radije bih kupio X8 sa 800 ccm i 63 KS naspram Can-Ama sa 570 ccm i 48 KS (i za kojega - do serijske opreme X8 - bi me sa opremanjem Can-Am koštao debelo iznad 9.000). Da imam 20.000 eura viška, pitao bih se "CFMoto - tko je to?"... eto, nadam se da je jasno, iako to tvrdim kroz različite rečenice od početka.

Offline pohorec

• 570cc
« Odgovori #42 u: 11. Prosinac 2015. 10:35:53 prijepodne »
Ja mislim, da nastavak ove "sage" nije potreban, jer očito ostajemo na razlitim stajalištima o istoj stvari.
Kako ja vidim, na jednoj strani smo oni, koji uz godine iskustva i prakse držimo dosta sličan, a u temeljnom principu isti stav, dok sa druge strane, kolega Mammerless prateči prospekte, drži  diametralno mišljenje.
Smatram, da je svatko, tko je čitao ovu raspravu (a mislim, da ih nije malo), mogao sam sebi napraviti svoju sliku.
Na kraju krajeva forumi i jesu mjesta za rasprave, mijesta za podjelu mišljenja i slično, da bi svi nešto naučili.
Ja svakako jesam, a to je to, da su u teoriji svi motori dobri i lijepi, da bi se na kraju podijelili na one koji voze lijepu teoriju, a drugi dobre motore.

Offline joker

• Admin
    • joker's home
« Odgovori #43 u: 11. Prosinac 2015. 11:06:54 prijepodne »
Slažem se, razmjenili smo mišljenja i budemo pričekali da Nino otvori novu temu pa nastavljamo u revijalnom tonu.  :evil: ;D ;D

Offline Hammerless

• 650cc
  • www.motocikl.eu
« Odgovori #44 u: 11. Prosinac 2015. 12:37:41 poslijepodne »
Ja mislim, da nastavak ove "sage" nije potreban, jer očito ostajemo na razlitim stajalištima o istoj stvari.

Ostavljam te da svoje pokvarene i uvredljive teorije glede mene (očito je da si sa argumentima kratak, jer pribjegavaš uvredama najniže vrste) laprdaš negdje drugdje, jer o meni pojma nemaš, no uporno se postavljaš da znaš sve, pa i više od toga.

Ja ne mogu biti odgovoran za tvoje elementarno nerazumijevanje pročitanoga, ako si uopće išta pročitao. Za mene si ionako outsider u ovoj priči glede Hrvatske jer ti nisi iz Hrvatske i nemaš pojma o masu stvari, objektivnih i argumentiranih, koji oblikuju moj stav, ja nisam Slovenac, ne živim tamo i ne kupujem tamo, ne servisiram tamo i zaboli me kita kako je tamo, no ti si odnekud pomislio da bi mogao pametovati tamo gdje si pretanak sa objektivnim stvarima.

Generalna situacija sa Can-Amom u Hrvatskoj je posve drugačija negoli u Sloveniji, no to tebe ne zanima, pa dereš li ga dereš gluposti tvrdoglavo po svome. No mene zanima, jer je riječ o meni vrlo bitnim stvarima - a bitne su i svakome tko se odluči na kupnju. Za mene potrošnja 100.000+ kuna za nešto što ni nema poštenog servisa u Hrvatskoj, a dijelove moram kupovati preko interneta - ne dolazi u obzir. Ako se situacija promijeni - ja ću ga kupiti.

A ako ćemo o utemeljenim razlozima - mislim da je najbolji dokaz kako NISI u pravu to koliko je Can-Amova prodano i registrirano u Hrvatskoj, a koliko u Sloveniji, koliko je tamo zastupnika i servisa, a koliko u Hrvatskoj (dapače, cijelo hrvatsko tržište ovisi o skladištu jednog SLOVENSKOG dilera... pametnom dosta).

Stoga, ako ćemo o argumentima i tko ima više pristaša i dokaza ispravnosti filozofije, onda si poražen do kraja, jer da je tako kako ti pričaš, svi oni ljudi koji su kupili X8 (i u Hrvatskoj i bilo gdje u svijetu) bi kupili taj Can-Am - a NISU to napravili. I na puno bogatijim tržištima je taj X8 neusporedivo uspješniji i prodavaniji od te super-duper-deluxe mašine od Can-Ama (npr. Australija, gdje se ATV vozila prodaju u tisućama komada!, a i koriste ne za zahebanciju, nego kao stvarna potreba i radni stroj).

Očito su svi ****e, jedino si ti pametan i znaš najbolje. A X8 je kupio solidan broj ljudi u Hrvatskoj (i da se potrudim, doznao bih točan broj novoregistriranih i X8 i Can-Ama svih modela... ustvari, za Can-Am znam - broj prodanih je NULA!). No tebi ionako niti to ne bi bio nikakav dokaz, ti znaš najbolje na temelju zastarjelih iskustava zastarjelih modela koji se više odavno ne rade...  :rolleyes: :P ).

Ti ljudi, iako su mogli paralelno kupiti i taj Can-Am - NISU ga kupili, iako su mogli za iste novce kojeg su dali za X8 - dobiti i najnajnajnaj Can-Am 500.  :lolcina: I ne sumnjam da ti i za to - "znaš" odgovor. Uključimo kazetofon i ponovimo za Ponorcem - "Can-Am je najbolji, sve ostalo je kita!"

Možda i zato su kupili X8 jer ja - nisam u pravu, a ti i tebi slični - jeste? Očito je da veći broj ljudi ipak misli da je za te novce X8 - BOLJI stroj, svakako isplativija kupnja, jeftinija, realnija i zahvalnija. Praksa ne demantira nikada. Šuplje filozofije - uvijek.